Radio Dechovka: HUdba – Hrajeme hezky od podlahy

 

Radio Dechovka, první dechovkové radio, hraje hezky od podlahy vyváženou směs dechové muziky. Důraz klademe především na naši domácí českou, moravskou a slezskou dechovku. Ve vysílání ale narazíte také na písničky slovenských kapel a zařazujeme i skladby zahraničních muzikantů – jedná se zejména o instrumentální nahrávky.

Poměr mezi hudbou z Čech, Moravy a Slezska se snažíme zachovávat globálně vyrovnaný. Po cizokrajné produkci pak saháme s citem jako po koření, kterým našemu hudebnímu programu dodáváme jedinečný nádech.

Zkrátka, vždy se snažíme, aby bez výhrady platilo naše ústřední motto: "Hrajeme hezky od podlahy!"

Program Radia Dechovka obohacují hudební speciály zaměřené na vybraný okruh muziky. V současnosti jsou tři, přibývat budou postupně další. Aktuálně si můžete poslechnout každý den od 19:00 hodin Orchestrální hodinku sestavenou výhradně z instrumentálních skladeb. Denně ve 20:00 hodin následuje Táborový oheň, půlhodinka písniček z vandrů, festivalů a potlachů. Každý večer pak ve 22:00 startuje dvacetiminutový blok košilatých písní nazvaný Hospodská zábava.

Radio Dechovka: Orchestrální hodinka        

Radio Dechovka: Táborový oheň

 

Elektronický počítačový archiv Radia Dechovka v současnosti čítá více než 3500 písní zařazovaných do vysílání. Ano, skutečně tři a půl tisíce! A to nepočítáme hromadu dalších písniček, které máme na CD či vinylových deskách. Online casino bonuses here. Z těchto fyzických nosičů také příležitostně hrajeme a postupně z nich muziku zpracováváme a zařazujeme do zmíněného počítačového odbavovacího systému. Jedno je jisté, náš hudební dramaturg si jen tak nevydechne. Už nyní můžeme pyšně konstatovat, že v České republice nemá s největší pravděpodobností žádná jiná rozhlasová stanice – internetová ani terestrická – tak obsáhlý archiv tzv. aktivně rotujících písniček.

ico_mic2Podrobnosti o hudebních speciálech Orchestrální hodinka a Hospodská zábava, ale i o dalších relacích Radia Dechovka najdete v rubrice Program > Pořady.ico_hodiny2Seznamte se s celým programovým schématem Radia Dechovka.

Živé vysílání

Aktuální program Živé vysílání Radia Dechovka

Právě teď ve vysílání:
Od 22:00 do 22:20 hodin
Hospodská zábava
Radio Dechovka: Hospodská zábava
Blok košilatých písníček – vysíláme s hvězdičkou.

Od 22:20 do 07:00 hodin
Hudební proud
Jen ta nejlepší dechová muzika z Čech, Moravy a Slezska.

Seznamte se s celým programem Radia Dechovka...
Web Horor Film

Web Kino Svět

 

Radio Dechovka: Reklama – CS film


CS film, partner Radia Dechovka,              
vás zve ke sledování pořadů »
          
 

CS film: Filmové noviny

CS film: Staré pověsti české

 

RDlogo03Všechna práva vyhrazena © 2009-2018 RADIO DECHOVKA – RadioPraha s.r.o.
 
Jakékoliv využití textu, grafiky, fotografií či zvukových záznamů z toho webu je bez souhlasu RadioPraha s.r.o. zakázáno. Na obsah tohoto webu lze odkazovat výhradně na úrovni konkrétních stránek. Zakázáno je jakékoliv zveřejňování i jiné šíření odkazů na jednotlivé prvky, jako jsou samostatné zvukové záznamy, fotografie nebo grafika (s výjimkou jednoznačně deklarovaných promo bannerů).

Optimalizace webu: rozlišení 1024 × 768 a vyšší, prohlížeče MS Internet Explorer 8 a vyšší nebo Mozilla Firefox 3.5 a vyšší – více o novém webu...