Nedělní podvečer 4. 7. 2010 jsme strávili příjemným posezením s Miloněm Čepelkou. V pořadu Na kávičku prozradil mnohé o dechovkových písních, k nimž napsal texty.

Radio Dechovka: Na kávičkuMůže být jeden člověk zároveň hercem, scénáristou, moderátorem, básníkem, prozaikem a písňovým textařem? Odpověď zní: "Miloň Čepelka". Právě tato kulturní bytost, oblíbený herec a jeden ze zakládajících členů Divadla Járy Cimrmana zavítal v neděli 4. července 2010 do našeho studia. Po 17. hodině se stal hostem moderátora Romana Mischky v pořadu Na kávičku.

Radio Dechovka: Rozhovor s Miloněm ČepelkouO tom, že se Miloň Čepelka cítil v Radiu Dechovka jako doma, svědčila hned jeho první slova: "Jsem rád, že jsem tady, protože mít speciální dechovkové radio, to byl můj dávný sen. Takže máte-li ho vy, já jsem rád s vámi."

Znalci jistě vědí, že Miloň Čepelka tvoří české texty k francouzským šansonům, jež pak sám interpretuje. Píše poezii i prózu. Mimochodem, znáte jeho erotickou novelu Poklesky rozverné snoubenky? Roman Mischka ale zaměřil pozornost svých otázek na téma Radiu Dechovka nejbližší. Miloň Čepelka je autorem řady textů pro písně, které hrají úspěšné české dechové orchestry. Během hodinového rozhovoru jsme se tedy dozvěděli mnoho zajímavého právě o písničkách, jejichž slova pocházejí z Miloňova autorského pera. A že jich rozhodně není málo...

Pokud jste snad zmeškali pořad Na kávičku s Miloněm Čepelkou v našem vysílání, můžete si záznam celého rozhovoru kdykoliv přehrát přímo zde. Stačí kliknout na ikonu s šedou šipkou:

O pohodě, jaká při vysílání panovala ve studiu Radia Dechovka se pak můžete přesvědčit na několika fotografiích, jež jsme pro vás pořídili:

Radio Dechovka: FotoalbumFotoalbum: Kliknutím na malý náhled snímku si otevřete foto v plné velikosti.

Radio Dechovka: GalerieV rubrice Galerie > Radio Dechovka je už nyní ke zhlédnutí také videozáznam celého rozhovoru.

Radio Dechovka: Na kávičkuPodrobnosti o všech dosavadních rozhovorech včetně fotografií ze studia najdete v rubrice Program > Na kávičku.

ico_hudba3Záznamy všech rozhovorů i aktuální vydání periodických pořadů si můžete kdykoliv přehrát v rubrice Audio: Zvukový archiv.

 

Živé vysílání

Aktuální program Živé vysílání Radia Dechovka

Právě teď ve vysílání:
Od 07:00 do 19:00 hodin
Hezky od podlahy
Moderovaný program.

Od 11:00 do 12:00 hodin
Písničky na přání
Radio Dechovka: Písničky na přání
Muzika s věnováním podle vašich objednávek.


Od 19:00 do 19:30 hodin
Orchestrální půlhodinka
Radio Dechovka: Orchestrální půlhodinka
Třicet minut vyhrazených výhradně instrumentálním skladbám.

Od 20:00 do 21:00 hodin
Táborový oheň
Radio Dechovka: Táborový oheňOd 22:00 do 22:20 hodin
Hospodská zábava
Radio Dechovka: Hospodská zábava
Blok košilatých písníček – vysíláme s hvězdičkou.

Seznamte se s celým programem Radia Dechovka...
Web Horor Film

Web Kino Svět

 

Radio Dechovka: Reklama – CS film


CS film, partner Radia Dechovka,              
vás zve ke sledování pořadů »
          
 

CS film: Filmové noviny

CS film: Staré pověsti české

 

RDlogo03Všechna práva vyhrazena © 2009-2018 RADIO DECHOVKA – RadioPraha s.r.o.
 
Jakékoliv využití textu, grafiky, fotografií či zvukových záznamů z toho webu je bez souhlasu RadioPraha s.r.o. zakázáno. Na obsah tohoto webu lze odkazovat výhradně na úrovni konkrétních stránek. Zakázáno je jakékoliv zveřejňování i jiné šíření odkazů na jednotlivé prvky, jako jsou samostatné zvukové záznamy, fotografie nebo grafika (s výjimkou jednoznačně deklarovaných promo bannerů).

Optimalizace webu: rozlišení 1024 × 768 a vyšší, prohlížeče MS Internet Explorer 8 a vyšší nebo Mozilla Firefox 3.5 a vyšší – více o novém webu...