Jak se Blanka Tůmová dostala od popu k lidovce a s jakými kapelami zpívala před Veselkou? To a mnohé další prozradila v rozhovoru s Martou Adámkovou v pořadu Čaj o čtvrté.

Radio Dechovka: Čaj o čtvrté – Blanka TůmováNa milé a zajímavé hosty jste si ve vysílání Radia Dechovka jistě již zvykli. Další významnou osobnost ze světa dechové hudby si do svého pořadu Čaj o čtvrté pozvala Marta Adámková v úterý 4. října 2011. Do studia přišla zpěvačka Blanka Tůmová.

Milovníci dechovky znají Blanku Tůmovou v posledních letech především jako zpěvačku Veselky Ladislava Kubeše. Rozhovor s touto usměvavou dámou se však věnoval zejména době před Veselkou. S jakými kapelami zpívala dříve? Jak se vlastně dostala k lidovce, když coby studentka konzervatoře zpívala pop ve Slovanském domě? Na to vše i na své dětské sny, stát se baletkou či herečkou, zpěvačka zavzpomínala.

Chcete-li se dozvědět podrobnosti – třeba i to, jak nebyla přijata na DAMU, jak hrála ochotnické divadlo a zpívala operetu – poslechněte si celý rozhovor s Blankou Tůmovou. Mimochodem, uslyšíte také řadu velmi starých písniček, mimo jiné i z doby, kdy Blanka ještě zpívala sopránem.

Radio Dechovka: Čaj o čtvrté
Více se o pořadu Čaj o čtvrté dozvíte
v rubrice Program > Pořady > Čaj o čtvrté.


Pořad Čaj o čtvrté vysílaný 4. 10. a v repríze 11. 10. 2011 jsme pro vás zaznamenali do  zvukového archivu, nebo si jej můžete přehrát přímo zde kliknutím na ikonu s šedou šipkou:

Během poslechu si prohlédněte také fotografie ze studia. Blanku Tůmovou a Martu Adámkovou takto zvěčnil objektiv fotoaparátu:

Radio Dechovka: FotoalbumFotoalbum: Kliknutím na malý náhled snímku si otevřete foto v plné velikosti.

Radio Dechovka: Na kávičkuPodrobnosti o všech dosavadních rozhovorech včetně fotografií ze studia najdete v rubrice Program > Na kávičku.

ico_hudba3Záznamy všech rozhovorů i aktuální vydání periodických pořadů si můžete kdykoliv přehrát v rubrice Audio: Zvukový archiv.

 

Živé vysílání

Aktuální program Živé vysílání Radia Dechovka

Právě teď ve vysílání:
Od 22:00 do 22:20 hodin
Hospodská zábava
Radio Dechovka: Hospodská zábava
Blok košilatých písníček – vysíláme s hvězdičkou.

Od 22:20 do 07:00 hodin
Hudební proud
Jen ta nejlepší dechová muzika z Čech, Moravy a Slezska.

Seznamte se s celým programem Radia Dechovka...
Web Horor Film

Web Kino Svět

 

Radio Dechovka: Reklama – CS film


CS film, partner Radia Dechovka,              
vás zve ke sledování pořadů »
          
 

CS film: Filmové noviny

CS film: Staré pověsti české

 

RDlogo03Všechna práva vyhrazena © 2009-2018 RADIO DECHOVKA – RadioPraha s.r.o.
 
Jakékoliv využití textu, grafiky, fotografií či zvukových záznamů z toho webu je bez souhlasu RadioPraha s.r.o. zakázáno. Na obsah tohoto webu lze odkazovat výhradně na úrovni konkrétních stránek. Zakázáno je jakékoliv zveřejňování i jiné šíření odkazů na jednotlivé prvky, jako jsou samostatné zvukové záznamy, fotografie nebo grafika (s výjimkou jednoznačně deklarovaných promo bannerů).

Optimalizace webu: rozlišení 1024 × 768 a vyšší, prohlížeče MS Internet Explorer 8 a vyšší nebo Mozilla Firefox 3.5 a vyšší – více o novém webu...