V neděli 15. 1. vpodvečer jsme ve studiu uvítali starostu a místostarostu Předboje. František Dočkal s nimi hovořil o životě na vesnici, o úspěších a dalších plánech obce.

Radio Dechovka: Na kávičku – zastupitelé PředbojeNedělní podvečer 15. ledna 2012 patřil na Radiu Dechovka pořadu Na kávičku. František Dočkal v 17:00 hodin uvítal ve studiu milé hosty, zastupitele Předboje. To je obec, s níž je první dechovkové radio již od svého počátku úzce spjato. Má zde totiž své oficiální sídlo (studio se v současnosti nachází v sousedních Kojeticích).

Starosta Ing. Karel Kodiš a místostarosta obce Mgr. Radek Soběslavský odpovídali na všetečné Fratniškovy otázky. Dozvěděli jsme se tak, jak dlouho oba pánové v Předboji bydlí – zda-li jsou takříkajíc přistěhovalci nebo starousedlíci. Prozradili také, jaká jsou jejich občanská povolání.

Pak už přišla řeč na obec samotnou. Předbojští se pochlubili nově otevřenou školkou. Za úspěch považují také ve spolupráci s okolními obcemi zřízenou obecní policii. Mluvilo se rovněž o soužití původních a nových obyvatel Předboje. Na dotaz posluchače byla pozornost věnována dani z nemovitosti, proč ji – na rozdíl od Předboje – některé obce zvyšují.

Během hodinového rozhovoru posluchači slyšeli i o dalších palčivých potížích, jaké má Předboj společné jistě s nejednou další vesnicí. Mimochodem, právě vesnický ráz by oba zastupitelé v Předboji velmi rádi udrželi. Považují za jeden z vytyčených cílů, aby se obec nestala satelitním městečkem, které ztratí svého venkovského ducha. Ostatně poslechněte si záznam celého rozhovoru (přehrát jej můžete zde kliknutím na ikonu s šedou šipkou):

Fotografie ze studia – František Dočkal při vysílání pořadu Na kávičku s Karlem Kodišem a Radkem Soběslavským:

Radio Dechovka: FotoalbumFotoalbum: Kliknutím na malý náhled snímku si otevřete foto v plné velikosti.

Radio Dechovka: Na kávičkuPodrobnosti o všech dosavadních rozhovorech včetně fotografií ze studia najdete v rubrice Program > Na kávičku.

ico_hudba3Záznamy všech rozhovorů i aktuální vydání periodických pořadů si můžete kdykoliv přehrát v rubrice Audio: Zvukový archiv.

 

Živé vysílání

Aktuální program Živé vysílání Radia Dechovka

Právě teď ve vysílání:
Od 21:00 do 22:00 hodin
Hudební proud
Jen ta nejlepší dechová muzika z Čech, Moravy a Slezska.

Od 22:00 do 22:20 hodin
Hospodská zábava
Radio Dechovka: Hospodská zábava
Blok košilatých písníček – vysíláme s hvězdičkou.

Od 22:20 do 07:00 hodin
Hudební proud
Jen ta nejlepší dechová muzika z Čech, Moravy a Slezska.

Seznamte se s celým programem Radia Dechovka...
Web Horor Film

Web Kino Svět

 

Radio Dechovka: Reklama – CS film


CS film, partner Radia Dechovka,              
vás zve ke sledování pořadů »
          
 

CS film: Filmové noviny

CS film: Staré pověsti české

 

RDlogo03Všechna práva vyhrazena © 2009-2018 RADIO DECHOVKA – RadioPraha s.r.o.
 
Jakékoliv využití textu, grafiky, fotografií či zvukových záznamů z toho webu je bez souhlasu RadioPraha s.r.o. zakázáno. Na obsah tohoto webu lze odkazovat výhradně na úrovni konkrétních stránek. Zakázáno je jakékoliv zveřejňování i jiné šíření odkazů na jednotlivé prvky, jako jsou samostatné zvukové záznamy, fotografie nebo grafika (s výjimkou jednoznačně deklarovaných promo bannerů).

Optimalizace webu: rozlišení 1024 × 768 a vyšší, prohlížeče MS Internet Explorer 8 a vyšší nebo Mozilla Firefox 3.5 a vyšší – více o novém webu...