V sobotu 9. 6. přišel do Radia Dechovka na rozhovor spisovatel Josef Formánek. Autoři dvou nejzajímavějších otázek pro hosta vyhráli autorovu knihu Umřel jsem v sobotu.

Radio Dechovka: Soutěž o knihu Umřel jsem v sobotuJosef Formánek stál jako spoluzakladatel u zrodu geografického magazínu Koktejl. Díky práci reportéra procestoval více než třicet zemí světa. Ze svých cest čerpal také v bestselleru Prsatý muž a zloděj příběhů, který se v tomto roce dočkal již 11. vydání a kterého se prodalo přes 72.000 výtisků. Druhou knihu s názvem Létající jaguár napsal za jedenáct hodin ve výloze knihkupectví a stal se tak rekordmanem: autorem nejrychleji napsané a vydané knihy na světě. Na podzim 2009 vyšel román Mluviti pravdu – Brutální příběh o lásce k životu, který se již několik týdnů po vydání stal bestsellerem, dosud se jej prodalo přes 26.000 výtisků. I nová kniha Umřel jsem v sobotu čerpá ze skutečného příběhu, autor na ní pracoval dva roky a v sobotu 9. června 2012 odpoledne nám ji přišel představit do Radia Dechovka.

Josef Formánek hovořil také o šamanech a svých cestách. Více se o něm dozvíte na internetových stránkách: www.josefformanek.com
 

Soutěž

Do rozhovoru s Josefem Formánkem jste se mohli zapojit i Vy. A dokonce jsme Vás za spolupráci odměnili. Stačilo poslat e-mailem otázku pro spisovatele. Tvůrci dvou nejzajímavějších dotazů získávají již zmíněnou knihu Umřel jsem v sobotu s věnováním a podpisem autora. Jsou jimi Markéta Halířová z Prahy 10 a Jan Hrdý z Chotěboře. Za účast v soutěži děkujeme i všem ostatním.


Radio Dechovka: FotoalbumFotoalbum: Josef Formánek ve studiu Radia Dechovka
Kliknutím na malý náhled snímku si otevřete foto v plné velikosti)

Umřel jsem v sobotu

Dlouho očekávaná kniha Josefa Formánka je napsaná podle skutečného příběhu, na nějž autor narazil docela náhodou při pátrání po nápisu „Z osudu rukou a vůle boží“. Ten ovlivnil život hrdiny jeho předchozího románu Mluviti pravdu. Dozvěděl se, že dům, na němž byl tento nápis upevněn, skrýval mrazivé tajemství. Rodina, která v něm za války žila, zjistila, že život může být krutější než smrt...

Umřel jsem v sobotu vypráví strhující příběh o lásce, osudu, ztrátě dítěte a druhých šancích, které se už nikdy nemusí opakovat. Co se stane, když se člověk nevyrovná s minulostí? Přijde vůbec nějaká budoucnost?

Hlavní hrdina Josef Maran vedl obyčejný život až do chvíle, kdy mu někdo zavraždil malou dcerku. Josefův život se smrskl na jedinou myšlenku. Pomstít se vrahovi. Když jeho žena otěhotněla podruhé, rozhodli se začít nový život v domě, který Josef pro svou rodinu postavil a na nějž připevnil právě ten podivný nápis "Z osudu rukou a vůle boží". Ale ani nový domov, ani narození druhé dcery nezbavilo Josefa touhy po pomstě. Pomohou podivuhodné seance a hypnóza Josefovy druhorozené dcery odhalit toho, kdo zabil její sestru? Pomůže Maranovi nalezení vraha zbavit se nočních můr? Kdo je tajemná mumie, která se po smrti všech členů rodiny našla ve sklepě domu, a proč se obyvatelé Třebíče tomu domu i dlouho poté vyhýbali?

Knihu vydalo nakladatelství Smart Press, více na internetových stránkých: www.smartpress.cz

 

Živé vysílání

Aktuální program Živé vysílání Radia Dechovka

Právě teď ve vysílání:
Od 20:00 do 21:00 hodin
Táborový oheň
Radio Dechovka: Táborový oheň

Od 21:00 do 22:00 hodin
Hudební proud
Jen ta nejlepší dechová muzika z Čech, Moravy a Slezska.

Od 22:00 do 22:20 hodin
Hospodská zábava
Radio Dechovka: Hospodská zábava
Blok košilatých písníček – vysíláme s hvězdičkou.

Od 22:20 do 07:00 hodin
Hudební proud
Jen ta nejlepší dechová muzika z Čech, Moravy a Slezska.

Seznamte se s celým programem Radia Dechovka...
Web Horor Film

Web Kino Svět

 

Radio Dechovka: Reklama – CS film


CS film, partner Radia Dechovka,              
vás zve ke sledování pořadů »
          
 

CS film: Filmové noviny

CS film: Staré pověsti české

 

RDlogo03Všechna práva vyhrazena © 2009-2018 RADIO DECHOVKA – RadioPraha s.r.o.
 
Jakékoliv využití textu, grafiky, fotografií či zvukových záznamů z toho webu je bez souhlasu RadioPraha s.r.o. zakázáno. Na obsah tohoto webu lze odkazovat výhradně na úrovni konkrétních stránek. Zakázáno je jakékoliv zveřejňování i jiné šíření odkazů na jednotlivé prvky, jako jsou samostatné zvukové záznamy, fotografie nebo grafika (s výjimkou jednoznačně deklarovaných promo bannerů).

Optimalizace webu: rozlišení 1024 × 768 a vyšší, prohlížeče MS Internet Explorer 8 a vyšší nebo Mozilla Firefox 3.5 a vyšší – více o novém webu...