Krásné počasí, báječná atmosféra, pěkná muzika, zajímavý kouzelník, spousta dobrot a hromada usměvavých hostů. Oslava třetích narozenin Radia Dechovka se vydařila.

Radio Dechovka: Třetí narozeniny RD – Na perónu v KojeticíchPrvní dechovkové radio v příštích dnech završí již třetí rok své existence, konkrétně 7. července 2012. Narozeniny jsme ale tentokrát oslavili s drobným předstihem, v sobotu 16. června 2012. V ten den v obci, odkud vysíláme, probíhala pouť. Do Kojetic jsme vás tedy mohli pozvat hned u dvou příležitostí – na náves k pouťovému veselí a na nádražíčko, kde máme své studio, k narozeninové oslavě. Pro Radio Dechovka to byla první takto veřejná akce, tedy svým způsobem krok do neznáma a velká zkouška.

Každý, kdo někdy organizoval podobný podnik, dobře ví, kolik věcí musí "klapnout", aby akce proběhla hladce. Některé z faktorů přitom nelze ovlivnit. Počasí se musí vydařit, lidé musejí mít čas a náladu cestovat, kapele se cestou nesmí porouchat vozidlo atd. Během příprav a především ráno před propuknutím oslavy jsme tedy byli pořádně nervózní. Naštěstí se veškeré obavy ukázaly jako naprosto zbytečné.

Nebe nad Kojeticemi bylo už od časných hodin blankytně modré a teplota utěšeně stoupala, takže v poledne – kdy živě vysílaná oslava startovala – už teploměr ukazoval ryze letní hodnoty. Prosluněný perón kojetického nádraží se proměnil v improvizované hlediště a současně i pódium pro Kyzivátovu dechovou hudbu Libáň. Kapela, již dirigoval umělecký vedoucí Petr Drahoňovský, se mezi polednem a 15. hodinou postarala o živou muziku. Zahrála na dvě destíky písniček. Nutno vyslovit uznání všem muzikantům, na přímém slunci se jednalo nejen o výkon umělecký, ale i sportovně-vytrvalnostní.

Radio Dechovka: Třetí narozeniny RD – Na perónu v KojeticíchNaštěstí bylo nachystáno občerstvení. Krojované hostesky servírovaly nejen pochoutky přímo z grilu, ale také čepovaly chlazené pivo ze sudů. Všechny hosty jistě mile překvapilo, že si veškerá ta masíčka, klobásky, pivíčka a limonády mohli vychutnat za prakticky symbolické ceny. Ty jsme mohli všem příchozím bez omezení nabídnout díky sponzorovi, jímž byl známý filmový kanál s českými a slovenskými filmy CS film. Za to mu patří poděkování.

Návštěvníci během oslavy mohli kdykoliv zavítat do prostor Radia Dechovka, do kterých z perónu vedou jen dva schůdky. Přímo do vysílacího studia tak na vlastní oči nahlédla řada zvědavců. Hlavní program slavnosti se však odehrával právě na nástupišti. Tam byl vyhrazen prostor nejen pro kapelu, ale také pro moderátory Radia Dechovka. Hlavními průvodci se stali Roman Mischka společně s Martinem Pohodou. Kolem se míhala také většina ostatních moderátorů a dalších spolupracovníků prvního dechovkového radia. Cestu vážil i Miloň Čepelka. Ten v rozhovoru připomněl, že se mu rozjezdem Radia Dechovka, tedy stanice zaměřené výhradně na dechovku, splnil jeden z životních snů. Moderátoři Roman Mischka a Martin Pohoda v průběhu odpoledne prohodili pár slov i se svými dalšími kolegy Martou Adámkovou, Ivetou Chuchvalcovou, Táňou Pikartovou, Radkou Macháčkovou a Františkem Dočkalem. Hovořili rovněž s Petrem Drahoňovským, jenž představil nejbližší plán vystoupení Kyzivátovy DH Libáň, předal dárek Radiu Dechovka a poděkoval za pozvání. O svém umění mluvil i kouzelník Petr Kasnar, jehož vystopení ozvláštnila celou oslavu.

Radio Dechovka: Třetí narozeniny RD – Na perónu v KojeticíchPrůkopník české mikromagie Petr Kasnar přihlížející ohromil, když nechal zmizet mikrofon. Jedné z divaček nechal zmizet prstýnek, který se pak objevil u klíčů od trezoru. Účastníky oslavy naučil trik s kouzelným pytlíkem, kuličkou a pohárkem. Dále prezentoval kouzlo s imitacemi bankovek. Dvě vzal a ptřetrhnl je. Jednu půlku každé bankovky vložil do obálky a zapálil ji, celá shořela. Druhé poloviny si prozatím nechal u sebe. Poté, co předvedl další kouzlo s kartami a nechal zahrát kapelu, přijela vlakem naše kolegyně Radka Macháčková a v obálce přivezla ty "shořelé" půlky bankovek. Diváci se přesvědčili, že tyto poloviny z každé bankovky přesně pasují k těm, které si kouzelník ponechal na začátku u sebe.

Oslava třetích narozenin přilákala nakonec několik desítek hostů. Z Nizozemí přijeli Tiny a Otto Liska z kapely Holanďanka. Na slavnost dorazili společně s dalšími také stálí posluchači Vašek a Vendulka Kupkovi od Čáslavi, kteří se už ve čtvrtek zklamaně v e-mailu svěřovali, že se nemají jak do Kojetic dostat, protože nejede žádný vhodný spoj a příbuzní na ně nemají čas. To ještě netušili, že se pro ně cestou zastaví František Dočkal a vezme je svým autem s sebou. Přicestoval i jeden z našich nejmladších posluchačů Kristián. Společně s maminkou svedli bitvu nejen s vozíčkem, na který je usměvavý kluk bohužel odkázán, ale také s obrovskou dálkou – jeli až od Brna. Musíme se přiznat, že dalo dost práce, skrývat dojetí. Takové přízně si opravdu považujeme!

Potěšili nás samozřejmě i další posluchači, kteří se během slavnosti ozývali a gratulovali prostřednictvím e-mailu nebo telefonu. Volala Hanička z Olešky, Tom z Borkovic a měli jsme i telefonáty z velkých dálek – z Číny a z Londýna. Všem velice děkujeme.

Radio Dechovka: Třetí narozeniny RD – Na perónu v KojeticíchNež se program narozeninové oslavy dostal ke svému závěru, stačili ještě moderátoři Roman s Martinem vyvést jednu rošťárnu. Uprostřed přímého přenosu doznali, že je nespravedlivé, jak si všichni někam cestují a oni musejí sedět na místě. Jakmile tedy na nástupišti zastavil vlak, bez varování do něj nasedli a odjeli směrem na Prahu. Za okamžik už do vysílání volali z vlaku mobilním telefonem. Přiznali se, že jedou načerno. Nakonec ale průvodčímu neutekli, jak ukazuje fotografie jízdenky vlevo.

Na základě ohlasů těch, kdo se slavnosti zúčastnili osobně, můžeme sobotní odpoledne s oslavou třetích narozenin Radia Dechovka shrnout jako mimořádně vydařené. Zhluboka jsme si oddechli, že se nic zásadně nepokazilo. Velikou radost máme z toho, že všichni hosté se dobře bavili, užili si vystoupení Kyzivátovy DH Libáň, nechali se okouzlit Petrem Kasnarem, sezobli něco dobrot, seznámili se s týmem i studiem Radia Dechovka, potkali další posluchače a odjížděli s kupou zážitků, na něž budou rádi vzpomínat. Věříme, že toto vzájemné setkání naší dechovkové rodinky bylo první vlaštovkou, a že zaselo semínko hezké tradice. Už nyní se těšíme na shledanou, nejpozději za rok na oslavě dalších narozenin prvního dechovkového radia.

   
Záznam narozeninového vysílání

Živě vysílanou narozeninovou oslavu jsme pro vás natočili. Záznam je rozdělen do čtyř hodinových částí, které si můžete přehrát přímo zde.

1. část: 12:00–13:00 hodin

2. část: 13:00–14:00 hodin

3. část: 14:00–15:00 hodin

4. část: 15:00–16:00 hodin

   
DOPLNĚNO 27. 6. 2012: Video reportáž

Web nasetelevize.cz

Reportáž si přehrajte na webu www.nasetelevize.cz kliknutím na obrázek.
   

Radio Dechovka: FotoalbumFotoalbum: Kliknutím na malý náhled snímku si otevřete foto v plné velikosti.

Takhle to vypadalo na perónu Kojetického nádraží v sobotu 16. června 2012 mezi 12. a 16. hodinou při oslavě třetích narozenin Radia Dechovka.


Živé vysílání

Aktuální program Živé vysílání Radia Dechovka

Právě teď ve vysílání:
Od 22:00 do 22:20 hodin
Hospodská zábava
Radio Dechovka: Hospodská zábava
Blok košilatých písníček – vysíláme s hvězdičkou.

Od 22:20 do 07:00 hodin
Hudební proud
Jen ta nejlepší dechová muzika z Čech, Moravy a Slezska.

Seznamte se s celým programem Radia Dechovka...
Web Horor Film

Web Kino Svět

 

Radio Dechovka: Reklama – CS film


CS film, partner Radia Dechovka,              
vás zve ke sledování pořadů »
          
 

CS film: Filmové noviny

CS film: Staré pověsti české

 

RDlogo03Všechna práva vyhrazena © 2009-2018 RADIO DECHOVKA – RadioPraha s.r.o.
 
Jakékoliv využití textu, grafiky, fotografií či zvukových záznamů z toho webu je bez souhlasu RadioPraha s.r.o. zakázáno. Na obsah tohoto webu lze odkazovat výhradně na úrovni konkrétních stránek. Zakázáno je jakékoliv zveřejňování i jiné šíření odkazů na jednotlivé prvky, jako jsou samostatné zvukové záznamy, fotografie nebo grafika (s výjimkou jednoznačně deklarovaných promo bannerů).

Optimalizace webu: rozlišení 1024 × 768 a vyšší, prohlížeče MS Internet Explorer 8 a vyšší nebo Mozilla Firefox 3.5 a vyšší – více o novém webu...