Výročí

Radio Dechovka tento týden, ve čtvrtek 18.5.2023, oslaví 100 let zahájení pravidelného rozhlasového vysílání z Československa.

A protože tento rok naše Radio Dechovka slaví i své kulaté výročí, je to opravdu důvod k oslavě.

Tento rok je to krásných 10 let, kdy jsme vstoupili z internetu do éteru na středních vlnách. 100 to ještě není, máme co dohánět, ale nebojte se, my to doženeme.

Dechovka je samozřejmě starší než těch 10 let … prostě nám to dalo trošku práce, námahy a odhodlání vstoupit do éteru stejně jako naši předchůdci v roce 1923 – tedy na střední vlny.

Takže naše rádio má na středních vlnách hned dva důvody oslavovat.

Proto jsme připravili speciální akce:

Dne 18.5. 2023 pro Vás budeme mít speciální vysílání.

Kromě našich běžných frekvencí nás naprosto výjimečně uslyšíte i z vysílače Praha – Zbraslav na středních vlnách na frekvenci 1233 kHz. Půjde o unikátní a poslední vysílání z tohoto vysílače.  Na této frekvenci budeme vysílat po dobu 24 hodin počínaje 12. hodinou 18. května 2023

18. května od 20:15 hodin uslyšíte speciální hodinku, a to ve stejném čase, v jakém probíhalo první vysílání před 100 lety.

V pozdějších hodinách vás bude čekat i další velké překvapení.

Radio Dechovka vydalo omezeným nákladem 100 ks speciální výroční  magazín (64 stran). Je dvoujazyčný – česky a anglicky. Dozvíte se v něm řadu zajímavostí o tom, jak to doopravdy bylo tenkrát, o tom, jaká byla doba, nebo jaká technika se používala. Budete si ho moci objednat prostřednictvím e-shopu: www.dechovkashop.com

K magazínu dostanete jako dárek nejenom běžnou samolepku Radia Dechovka, ale i samolepku s výročním logem našeho radia.

Radioamatéři, kteří naše vysílání zachytí a požádají o potvrzení reportu, se mohou těšit na speciální výroční QSL lístek Radia Dechovka. Poptávat je můžete na e-mailové adrese: dechovkashop@gmail.com.

Oslavte toto krásné výročí s námi. Jako jedna z mála rozhlasových stanic pro vás i nadále vysíláme na středních vlnách a slibujeme, že s vámi na středních vlnách zůstaneme i v budoucnu.